Belize ‘No’ Challenge odc. 6

Odcinek 1: Belize ChallengeOdcinek 2: Belize ChallengeOdcinek 3: Belize ChallengeOdcinek 4: Belize ChallengeOdcinek 5: Belize ChallengeOdcinek 6: Belize ChallengeOdcinek 7: Belize ChallengeOdcinek 8: Belize ChallengeOdcinek 9: Belize Challenge

Odcinek 1: Belize Challenge

Ale po co do Belize? Belize to inaczej Brytyjski Honduras, nieduże państewko na Południu od Mexyku, na wybrzeżu Karaibskim. Dżungla, luz, archipelag Wysepek na Morzu Karaibskim, waluta USD akceptowalna tak samo jak Belizyjski Dolar (1USD=2BD). Wszyscy mówią po Angielsku, ponieważ jest to jeden z urzędowych języków.

Ludność Belize to mieszanka luzaków z Południowego Mexyku, resztki Majów, oraz byłych niewolników z czasów okupacji Kolonii Brytyjskiej – jaką był ten obszar. Nie jest to bogaty kraj, ale ludzie są spokojni, uśmiechnięci, nigdzie się nie spieszą. Cały rok jest ciepło – ok 30 stopni.
Wysepki tego pięknego małego kraju są piękne, dziewicze, mało zamieszkane. Jednym z najbardziej znanych momentów Belize o jakich słyszałeś to tak zwany Blue Hole – okaz do nurkowania na Morzu Karaibskim.
W jaki sposób przejechać granicę Mexyku z Belize, zjechać nieco na południe do Belize City i dalej na mniejsze i większe wyspy Belize – to właśnie oglądasz na video powyżej, czyli 2h podróż autobusikiem z północy Belize, nieco na południe do Belize City, gdzie weźmiemy prom na wysepki. Autobus kosztuje ok 7 USD od osoby, a prom na wyspę ok 10 USD. Luz i vibe jaki mają wyspy Belize = bezcenny. Ceny jednak agresywnie rosną na przestrzeni ostatnich 4-5 lat.

Odcinek 2: Belize Challenge

Jesteśmy już na Wyspie Caye Caulker. Jest to jedna z wysp w Belize, o których śpiewała Madonna ponad 20 lat temu w piosence ‘La Isla Bonita’ (Madonna zakochała się w tych wyspach, śpiewała o wyspie San Pedro, która to jest wyspą obok):

Mam nadzieję, że spodobają się Tobie widoki z Belize, w drugim odcinku z serii Belize ‘No’ Challenge. Przejedziemy się rowerkiem po Karaibskiej Wysepce. Zjemy Burrito wielkości ramienia. Wyjaśnimy co oznacza ‘Oddać wszystko w ręce Kreatora, pozwolić działać Kreatorowi’

A także.. Pomyślimy jak należy żyć, żeby osiągać dużo lepsze efekty w różnych dziedzinach życia. Spojrzymy na to, jakie myśli spływają do Ciebie kiedy medytujesz i rozwijasz się, oraz – Co Oznacza Przebudzenie?

Odcinek 3: Belize Challenge

Jestem ciekaw czy interesują Cię podróże, czy marzyłeś kiedyś żeby wyjechać na stałe do ciepłych krajów, bądź po prostu częściej sobie podróżować, otaczając się pięknymi lub super-interesującymi ludźmi?

Niedługo będziemy rozmawiali na ten temat, będziemy spotykali się na rozwojowych Webinarach, z zakresu finansów, sukcesu, podróży, połączenia z Intuicją, połączenia z Podświadomością, bycia z Kreatorem – czyli jak wygląda Przebudzenie w praktyce?

Odcinek 4: Belize Challenge

Kolejny odcinek z serii Belize Challenge, czyli ile kosztuje lokalny chlebek kokosowy, oraz co oznacza że łączymy się ze ‘stanem teraźniejszości’:

Odcinek 5: Belize Challenge

Dzisiaj, w odcinku No.5 omawiamy jak nie leżeć 2 tygodnie w łóżku gdy się rozchorujemy, czyli Jak się Samemu Uzdrawiać …

Odcinek 6: Belize Challenge

Mieliśmy objeżdżać Rafę koralową, Koleś (właściciel łódki) się rozmyślił,

kręcił głową, paliwo, mało ludzi… No to zostalim, żeby robić Nic, przy okazji wzięliśmy inną łódkę na kolejną małą wysepkę obok..

Odcinek 7: Belize Challenge

Bukowanie hoteli tego samego dnia, czyli zostajemy w hotelu który już znamy ale nie ma szału, czy też ryzykujemy Zmianę..

Czyli jak wyprodukować coś nowego w życiu, jak podążać za odwagą i przygodą, jak pozostawić obawy i strach w tyle, na korzyść rozwoju i pięknych doświadczeń.

Odcinek 8: Belize Challenge

W końcu, płyniemy łódką z jednej wysepki na drugą (z Caye Caulker na Coco King). Tak, dobrze przeczytałeś, wysepka nazywa się Coco King, podejrzewam że lokalsi nazwali ją samodzielnie (pewnie z rok temu, bo jeszcze rok temu nie słyszałem żeby ta wysepka miała nazwę)

Odcinek 9: Belize Challenge

Kończymy Belize No Challenge ? Ostatni odcinek z tej serii. Innym razem zrobimy ‘No Challenge’ gdzieś indziej.

Mam nadzieje, że masz pozytywne wrażenia i zwiększyłeś swój poziom inspiracji czy samozadowolenia patrząc na życie w Belize.

Przewiń do góry